Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Sezon grypy i przeziębień
16.10.2017

Odwiedzanie osób chorych w jarocińskim szpitalu jest mile widziane, jednak warto pamiętać, że i odwiedziny mają swój regulamin, którego należy przestrzegać. Chodzi o to, aby nie być uciążliwym dla pozostałych pacjentów oraz nie utrudniać pracy personelowi, który musi wykonywać swoje obowiązki.

 

Odwiedziny pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 13:00 do 19:00 oraz w soboty , niedziele i święta od godz. 11:00 do 19:00. Wizyty w oddziale Dziecięcym , Anestezjologii i Intensywnej Terapii z uwagi na ich specyfikę i konieczność zachowania odpowiednich warunków epidemiologicznych i organizacyjnych odbywają się na zasadach określonych w regulaminach wewnętrznych Oddziałów. W sytuacjach uzasadnionych względami sanitarno-epidemiologicznymi , organizacyjnymi lub wynikającymi ze stanu zdrowia innych pacjentów przebywających w salach chorych- odwiedziny mogą zostać ograniczone lub wstrzymane na wniosek kierownika oddziału . Zgodę na to musi jednak wyrazić Kierownik Medyczny placówki.

Trafiają do nas pacjenci z różnymi schorzeniami. Wiele osób wymaga spokoju i ze względu na stan zdrowia – czasami też konieczne jest ograniczanie kontaktu z osobami z zewnątrz. Najczęściej są to pacjenci osłabieni, dla których każda infekcja może się źle skończyć. Za chwilę będziemy mieli  sezon grypy i przeziębień, dlatego już teraz prosiłbym o to, aby osoby które mają  tego rodzaju infekcje zrezygnowały z odwiedzin u naszych pacjentów do momentu swojego wyzdrowienia. Czasami nawet zwykły katar może hospitalizowanym przysporzyć wielu problemów.  – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.  

Przypominamy-cisza nocna w szpitalu obowiązuje od godziny 22.00 do 6.00. Do jednego pacjenta w odwiedziny mogą przyjść równocześnie dwie  osoby, w tym dzieci. Dzieci do 14 roku życia mogą odwiedzać pacjentów tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Nie zaleca się odwiedzin z dziećmi do pierwszego  roku życia.

Zakaz wstępu na sale chorych mają osoby będące m.in. pod wpływem alkoholu, narkotyków, wykazujących objawy infekcji wirusowej czy dotkniętych chorobą zakaźną.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button