Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Punkt konsultacyjny dla diabetyków
20.07.2017
Od 19 lipca w jarocińskim szpitalu ruszył Punkt Konsultacyjny dla Diabetyków.Aby
skorzystać z  bezpłatnych konsultacji z lekarzem-diabetologiem  wystarczy
zarejestrować się w konsoli w budynku głównym szpitala. Nie trzeba też mieć
skierowania od lekarza rodzinnego.
 
 
Z roku na rok w Polsce rośnie liczba zachorowań na cukrzycę. Według ostatnich badań
WHO (  Światowej Organizacji Zdrowia)  w Polsce 2 miliony 700 tys. osób cierpi na  tę
chorobę. Na razie nie ma danych ile osób w powiecie jarocińskim boryka się z tym
problemem, ale z zainteresowania pacjentów poradami diabetologa  wynika, że może ich
być naprawdę dużo. Stąd pomysł na utworzenie punktu konsultacyjnego.
 
– Dzięki wsparciu władz Powiatu Jarocińskiego na czele ze starostą Teodorem Grobelnym,który wygospodarował 120 tys. zł – możliwe stało się uruchomienie punktu dla diabetyków. To dla nas bardzo ważne, bo daje możliwość poszerzenie usług w naszym szpitalu. Nie mam wątpliwości, że pacjentów nie zabraknie, bo od dawna docierały do
nas sygnały, że jest  on potrzebny.Nie bez znaczenia było też dla nas wsparcie radnej pani Bronisławy Włodarczyk, która była bardzo zaangażowana  w to, aby doprowadzić do powstania punktu. I jej również należą się ogromne podziękowania. – wyjaśnia  prezes szpitala Leszek Mazurek.
 
 
Punkt konsultacyjny będzie czynny dwa razy w tygodniu- w środy i czwartki w godzinach od 8.00 do 15.00, a pacjentami będzie się zajmowała diabetolog dr Hanna Byks.
 
– Mogliśmy te pieniądze przeznaczyć na festiwal Disco Polo w Roszkowie. Jednak  wspólnie z całym zarządem powiatu uznaliśmy, że lepiej będzie wydać je  na Punkt Konsultacyjny dla Diabetyków.Zdrowie mieszkańców powiatu jest ważniejsze, a szpital- jak powszechnie wiadomo- przynajmniej na razie nie jest w najlepszej kondycji finansowej.Dlatego każdy grosz wydany na pacjentów jest na wagę złota. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek
Zarządu Powiatu Jarocińskiego.
 
 
Szpital w Jarocinie zamierza też   w przyszłości przekształcić punkt konsultacyjny w poradnię dla diabetyków , dlatego w tej sprawie złożył już stosowne dokumenty w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu.

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button