Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Przetarg na tomograf
15.10.2018

Jarociński szpital ogłosił przetarg na dzierżawę tomografu komputerowego. Lecznica chce wynająć urządzenie na okres 36 miesięcy dlatego, że na razie nie ma pieniędzy na zakup nowego. Jak tłumaczy zarząd placówki- w tej chwili jest to najkorzystniejsze rozwiązanie.

Sześciorzędowy tomograf, który aktualnie jest na wyposażeniu szpitala trafił tam w 2008 r. Przez te wszystkie lata był mocno eksploatowany, ponadto jest już przestarzały. A to oznacza, że nie jest tak precyzyjny, jak urządzenia nowej generacji. Koszt zakupu nowej aparatury jest wysoki, dlatego zarząd szpitala podjął decyzję o jego wydzierżawieniu.

Szpitala na razie nie stać na zakup nowego, szesnastorzędowego  tomografu. A ponieważ nowoczesne urządzenie jest niezbędne- zapadła decyzja, aby je wynająć. To bardzo korzystne rozwiązanie, bowiem nie będzie nas interesował nadzór techniczny nad aparatem. Wszystkie sprawy, łącznie z kosztami związanymi z przeglądem i  serwisem spoczną na firmie dzierżawiącej. – podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Pod koniec października będzie już wiadomo, jakie urządzenie trafi do pracowni tomografii komputerowej.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że takie urządzenia mają określoną wydajność i niestety, też się psują. A koszty napraw bywają bardzo wysokie. To też braliśmy pod uwagę podejmując decyzję o dzierżawie tomografu. – dodaje prezes Mazurek.

Dziesięć lat temu do zakupu pierwszego tomografu dla jarocińskiego szpitala przyczynił się Stanisław Martuzalski, ówczesny starosta powiatu jarocińskiego, na  dziś członek Zarządu Powiatu. Wówczas udało się uruchomić nowoczesne Centrum Diagnostyki Obrazowej.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button