Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Pokoik socjalny dla rodziców
11.05.2017

Rodzice małych pacjentów, którzy wraz ze swoimi pociechami przebywają na Oddziale Dziecięcym Szpitala w Jarocinie mają od niedawna do dyspozycji pokój, w którym mogą nie tylko odpocząć, ale i przygotować sobie posiłki.

A wszystko za sprawą Fundacji AGORY, która podarowała oddziałowi 10 tys. złotych. Za te pieniądze kupiono m.in. siedem rozkładanych foteli dla dorosłych, które mogą służyć również do spania. Jak powiedziała szefowa oddziału Maria Walczak- na przykład na sali intensywnego nadzoru nie ma łóżka dla osób towarzyszących, dlatego rozkładany fotel jest świetną alternatywą pozwalającą rodzicowi na ciągłe przebywanie z chorym dzieckiem. Fotele za pieniądze fundacji kupiono w hurtowej cenie, co pozwoliło na zaoszczędzenie pieniędzy. Te zostały wydane na doposażenie kuchni w pokoiku socjalnym dla rodziców. I tak mają oni do dyspozycji m.in. lodówkę, mikrofalówkę,czajnik i podstawową zastawę stołową. Jest też kanapa oraz stół i krzesła.

Nasz szpital jest jednym z czternastu szpitali w Polsce, które otrzymały wsparcie z Fundacji AGORY na zakup najniezbędniejszych rzeczy do pokoju socjalnego dla rodziców. Oczywiście w miarę możliwości i potrzeb będziemy starali się sukcesywnie go sami doposażać. Zależy nam na tym, żeby rodzice, którzy bardzo często przebywają przez 24 godziny na dobę ze swoimi chorymi dziećmi mieli miejsce, w którym mogą spokojnie zjeść i odpocząć. – podkreśla prezes placówki Leszek Mazurek.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button