Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Podziękowania za „Białą niedzielę”
3.09.2018

„Białe niedziele” organizowane przez jarociński szpital okazały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Do tej pory odbyły się już trzy tego typu akcje, w których udział wzięli mieszkańcy powiatu jarocińskiego. Bezpłatne badania  nie byłyby jednak możliwe do zrealizowania, gdyby nie udział i zaangażowanie szpitalnego personelu. I dlatego podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego Prezes szpitala Leszek Mazurek podziękował pracownikom  za pomoc w organizacji ostatniej akcji.

Z  bezpłatnych badań profilaktycznych  podczas trzech „Białych niedziel”, które są cyklicznie organizowane od ubiegłego roku – skorzystało blisko pół tysiąca mieszkańców powiatu jarocińskiego. Szpital umożliwił pacjentom m.in. konsultacje chirurgiczne i endokrynologiczne, badania ginekologiczne i laboratoryjne. Chętni  mogli też skorzystać z badań u internisty i  kardiologa oraz z porad dietetyka.

Wbrew pozorom przygotowanie takiej akcji nie jest proste. Konieczne jest uzgodnienie konkretnego terminu, który będzie odpowiadał całemu personelowi biorącemu udział w badaniach. Dlatego naprawdę doceniam dobrą wolę wszystkich osób uczestniczących  w „Białej niedzieli” i jeszcze raz chciałbym im serdecznie z tego miejsca podziękować. Myślę, że będziemy takie  akcje kontynuować, bo cieszą się sporym zainteresowaniem.    – powiedział Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Do „Białej niedzieli” przyłączył się  również powiat jarociński.

My jako powiat mamy świadomość, że nie każdy ma czas i fundusze na to, aby na własną rękę wykonać badania profilaktyczne. Stąd też nasz udział w akcji, na którą przygotowaliśmy przydatne gadżety dla wszystkich pacjentów.   Z danych sporządzonych  przez pracowników biorących udział w akcji wiemy, że wielu osobom uratowały one życie. Podczas badań wykryto u pacjentów kilka nowotworów narządów rodnych, poważne problemy kardiologiczne czy cukrzycę. Dzisiaj te osoby są już pod specjalistyczną opieką medyczną i kontynuują  leczenie. I to jest właśnie sens organizowania takich akcji.-podkreśla Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

A specjalne podziękowania Zarząd Szpitala złożył na ręce Wandy Olesińskiej– kierownika ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego oraz dr Włodzimierza Budzyńskiego.

Podziękowania skierowano również pod adresem lek. med. Elżbiety Staniów, lek. med. Bartłomieja Roszaka,  dr n. med. Jerzego Skrobisza, licencjonowanego ratownika medycznego Marcina Matłoki, oddziałowej oddziału internistycznego lic.piel.Marty Bierły, piel. Izabeli Stawickiej, dietetyka mgr Moniki Michalak, Marii Korach i Beaty Cenkler– pracownic laboratorium oraz  dyrektora Witolda Bierły i młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie o profilu:ratownictwo medyczne.

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button