Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Pacjenci pod wpływem…
24.04.2018
Nadużywanie alkoholu bywa jednym z powodów, dla których pacjenci trafiają na Szpitalny Oddział Ratunkowy jarocińskiego szpitala. W ubiegłym roku SOR przyjął blisko 60 takich osób. Większość stanowili mężczyźni, chociaż nie brakowało też i pań. Niestety, czasami zdarzają się osoby agresywne, które awanturują się podczas badań.
 
 
Najczęściej na Szpitalny Oddział Ratunkowy trafiają pacjenci z zaburzeniami psychicznymi i zaburzeniami zachowania spowodowanymy użyciem alkoholu. Tylko w ubiegłym roku personel zajmował się 10 kobietami i 48 mężczyznami. Niektórzy byli dowożeni do szpitala przez policję, która interweniowała podczas hucznych libacji  alkoholowych czy awantur domowych.
 
Praca personelu SOR nie należy do najłatwiejszych. Bywa, że pacjenci pod wpływem alkoholu zachowują się napastliwie, awanturują się i nie chcą poddać badaniom.Zdarzają się również obelgi pod adresem załogi, były  nawet próby rękoczynów. W wyjątkowo trudnych sytuacjach pomaga nam policja, bo nie możemy sobie pozwolić na to,
aby takie osoby stwarzały zagrożenie dla nas i pozostałych pacjentów. Krótko mówiąc- takie sytuacje nie mogą dezorganizować pracy całemu oddziałowi. – wyjaśnia Wanda Olesińska,kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego i pielęgniarka SOR.
 
Jednak nieprzyjemne zachowania pacjentów zdarzają się również na innych oddziałach.
 
Z jednej strony rozumiemy pacjentów i ich rodziny, bowiem w sytuacjach stresowych mogą pojawić się nerwy i czasami nie da się ich utrzymać na wodzy. Z drugiej jednak strony w naszym szpitalu pracują profesjonaliści, którzy wiedzą, co robią. Więc warto im zaufać i zastosować się do zaleceń. Wszyscy oszczędzimy sobie wtedy niepotrzebnego stresu.- dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.
 
Warto pamiętać, że  w wielu sytuacjach prawo stoi po stronie lekarzy i według Sądu Najwyższego moga oni liczyć na ochronę.
 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button