Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Oblegana ortopedia
14.07.2017

Rośnie liczba operacji wykonywanych przez Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w jarocińskim szpitalu.

W 2014 roku przeprowadzono tam 505 operacji,w 2015 roku było ich już 518. Z kolei rok 2016 okazał się pod tym względem rekordowy, bowiem na oddziale wykonano aż 619 zabiegów. W 58 przypadkach konieczna była natychmiastowa interwencja lekarzy, reszta to tzw. zabiegi planowe.

-Najczęściej wykonywaliśmy endoprotezoplastykę pierwotną totalną i połowiczą oraz rewizyjną stawu biodrowego, endoprotezoplastykę dwuprzedziałową (totalną) i jednoprzedziałową (połowiczą) stawu kolanowego, endoprotezoplastykę rewizyjną stawu kolanowego czy cześciową stawu łokciowego. Endoprotezoplastyka to – najprościej rzecz ujmując- zabieg chirurgiczny, który polega na wycięciu np. fragmentu chorego stawu i wszczepieniu w jego miejsce sztucznego, który przejmuje jego rolę. Nie ukrywam, że coraz więcej operacji wykonujemy z powodu wypadków komunikacyjnych. Tych z roku na rok przybywa, więc konieczna jest nasza natychmiastowa interwencja. – wyjaśnia kierownik oddziału lek.med. Maciej Dragon.

Medycyna wciąż idzie do przodu, dlatego pracujący na oddziale lekarze i pielęgniarki cały czas podnoszą swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach,warsztatach ortopedycznych i konferencjach organizowanych w Polsce i za granicą.Najczęściej potwierdzeniem zdobycia nowych umiejętności są uzyskane przez nich certyfikaty.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button