Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Mamy coraz więcej porodów
27.04.2017

Z roku na rok na oddziale położniczo-ginekologicznym w jarocińskim szpitalu rodzi się coraz więcej dzieci. Mamy i ich nowonarodzone pociechy na dobry początek opuszczają placówkę z wyprawkami, w skład których wchodzą m.in. pieluszki, kosmetyki i mini poradnik w postaci ulotki, który jest szczególnie przydatny tym kobietom, które urodziły swoje pierwsze dziecko.

W 2015 roku w naszej placówce przyszło na świat 715 dzieci , w roku 2016 było już 743 maluchów. Z kolei w pierwszym kwartale tego roku mamy już 250 szczęśliwych porodów.I jeśli tak dalej będzie, jest realna szansa, że do końca roku na naszym oddziale może się urodzić nawet 1000 dzieci.Bardzo byśmy sobie tego życzyli. Warto dodać,że prawie 50% wszystkich porodów stanowią porody rodzinne, w których najczęściej uczestniczą ojcowie mających przyjść na świat dzieci. Ale zdarzają się też sytuacje, w których przyszłym mamom towarzyszą też inni członkowie rodziny. – wyjaśnia położna oddziałowa Izabela Bednarek.

A wśród pacjentek, które decydują się na poród w jarocińskim szpitalu są nie tylko mieszkanki powiatu jarocińskiego.Nie brakuje też pań z sąsiednich powiatów.

Cieszy nas to, że w naszym szpitalu chcą rodzić kobiety nie tylko z naszego terenu, ale i z powiatu pleszewskiego, kaliskiego czy krotoszyńskiego. Dla naszych podopiecznych liczy się przede wszystkim ich bezpieczeństwo i komfort. Dlatego też duży nacisk kładziemy na opiekę medyczą i dobrze wyszkolony personel.A dowodem na to może być liczba cesarskich cięć, których w tym roku wykonano blisko 100 na 250 rodzących pań. A nie są to zabiegi, które się wykonuje standardowo każdej pacjentce. Tutaj muszą zaistnieć przesłanki natury medycznej, więc tym bardziej cieszy nas zaufanie przyszłych mam. – podkreśla prezes szpitala Leszek Mazurek.

Oddział położniczo-ginekologiczny w jarocińskim szpitalu zajmuje się również ginekologią zachowawczą i operacyjną. W ciągu roku na oddziale w sumie leczy się 2000 pacjentek. Są tu diagnozowane i leczone m.in. torbiele jajników,endometrioza,mięśniaki macicy,zespoły bólowe miednicy,ciąża pozamaciczna,zrosty jamy macicy i pooperacyjne,przerosty i polipy endometrium,zmiany nowotworowe. Operuje się tu też m.in. zmiany nowotworowe w poszerzonym zakresie z usunięciem węzłów chłonnych,mięśniaki macicy i przerost endometrium,guzy i torbiele jajników,nietrzymanie moczu z użyciem materiałów syntetycznych czy wypadanie narządów rodnych.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button