Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Prawie pół tysiąca badań
18.03.2019

Od momentu uruchomienia nowego tomografu w jarocińskim szpitalu przebadano już blisko 500 pacjentów. Urządzenie jest jednym z najnowocześniejszych aparatów  w regionie, które jest wyjątkowo precyzyjne i wykonuje dokładne badania.

Tomograf został przez placówkę wydzierżawiony na okres 3 lat. Zastąpił  stare, 10 rzędowe urządzenie, które działało w szpitalu przez ostatnią dekadę.

 – Najważniejsze dla nas jest to, że stary aparat został zastąpiony nowym, który został uruchomiony jeszcze w lutym. W międzyczasie, kiedy trwała instalacja urządzenia  pacjenci byli kierowani na badania tomograficzne  do sąsiednich szpitali. Teraz jednak nie ma już takiej potrzeby. Urządzenie działa pełną parą, co potwierdzają dane o liczbie zobrazowanych osób. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Przypomnijmy-  64-rzędowy tomograf to model Brilliance firmy Philips. Jak zapewnia producent- jest skonstruowany  w oparciu o unikalną technologię Essence, która dzięki wyjątkowej budowie lampy rentgenowskiej, detektora  oraz zaawansowanym metodom rekonstrukcji obrazów poszerza możliwości kliniczne urządzenia. A jest ono przeznaczone do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Zapewnia też najwyższą wydajność obrazowania w badaniach naczyń mózgu, naczyń wieńcowych i płuc, a także w medycynie ratunkowej.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button