Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Jest już tomograf komputerowy
8.01.2019

Jarociński szpital wydzierżawił tomograf komputerowy. To nowoczesne, 64 rzędowe urządzenie będzie w placówce  funkcjonowało przez najbliższe 3 lata. Firma, z którą podpisano umowę- wzięła na siebie  kompleksowe utrzymanie tomografu, łącznie z ewentualnymi naprawami. Zastąpi on stare, 10 letnie urządzenie,  które przez te wszystkie lata było mocno eksploatowane.

 Z nowego tomografu komputerowego pacjenci jarocińskiego szpitala będą mogli korzystać jeszcze w styczniu. Lada dzień urządzenie zostanie zainstalowane w pracowni TK. Zajmie miejsce 6 rzędowego aparatu, który jest już przestarzały i nie jest tak precyzyjny, jak nowoczesne urządzenia.

Decyzja o wydzierżawieniu tomografu była  trudna. Analizowaliśmy wszystkie za i przeciw długo i dokładnie. Uznaliśmy jednak, że szpitala nie stać na zakup nowego aparatu za kilka milionów złotych. Po za tym tego rodzaju sprzęt nie jest  niezawodny, bo też się psuje i naprawa często spada na barki właściciela, co wiąże się z kolejnymi wydatkami. Są też podzespoły, które co jakiś czas wymagają wymiany. A mało kto bierze pod uwagę, że  koszty są horrendalne. Czasami wynoszą nawet jedną czwartą ceny całego urządzenia.  Dlatego postanowiliśmy, że przez najbliższe trzy lata będziemy tomograf wynajmować. -wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Nowy, 64-rzędowy tomograf to model Brilliance firmy Philips. Jak zapewnia producent- jest zbudowany w oparciu o unikalną technologię Essence, która dzięki wyjątkowej budowie lampy rentgenowskiej, detektora  oraz zaawansowanym metodom rekonstrukcji obrazów poszerza możliwości kliniczne urządzenia. A jest ono przeznaczone do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Zapewnia też najwyższą wydajność obrazowania w badaniach naczyń mózgu, naczyń wieńcowych i płuc, a także w medycynie ratunkowej.

 

zdjęcie:www.philips.pl

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button