Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Bez kolejki też można
14.03.2018

 Pacjenci, którym zależy na szybkim kontakcie z fizjoterapeutą, a nie mają czasu ani możliwości czekania w kolejce na przyjęcie w Dziale Fizjoterapii jarocińskiego szpitala- mogą skorzystać z płatnej rehabilitacji. Wiele zabiegów jest poszerzonych o nowe metody terapeutyczne, które pomagają np. w leczeniu bólu kręgosłupa. Jedną z nich jest kinesiotaping.

Kinesiotaping to najprościej mówiąc plastrowanie ,które  polega na oklejaniu różnych części ciała specjalnymi plastrami. Ich rolą jest nie tylko łagodzenie bólu, a też zapobieganie urazom. Często stosują je sportowcy, którzy są narażeni na kontuzje. Jednak od jakiegoś czasu te metody walki z bólem stały się popularne wśród osób, które ze sportem wyczynowym mają niewiele wspólnego. Plastry trzeba jednak odpowiednio nakleić, więc najlepiej, aby zrobił to wykwalifikowany specjalista. Ale to nie jedyne zabiegi, z których mogą skorzystać pacjenci  nie czekając w kolejce. W ofercie są  m.in. z ćwiczenia indywidualne z terapeutą, terapia metodą McKenzie’go, masaże wszelkiego rodzaju, ultradźwięki, lasery czy krioterapia.

Oferta jest bardzo szeroka, a ceny są również przystępne. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że często u wielu osób, które korzystały z bezpłatnej rehabilitacji konieczna jest kontynuacja  zabiegów jeszcze przez jakiś czas. Chodzi więc o to, aby każdego było na nie stać. – uważa Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Na rehabilitację refundowaną w ramach NFZ w jarocińskim szpitalu pacjenci czekają średnio pół roku. W porównaniu do innych placówek w kraju – nie jest to zbyt długo, bowiem niekiedy zdarza się, że chorzy w kolejce czekają 2- 3 lata.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button