Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Będzie więcej pacjentów ?
11.08.2017
 Statystyki oddziału wewnętrznego z łóżkami kardiologicznymi w jarocińskim  szpitalu pokazują, że na 2700 pacjentów rocznie aż  500 osób  trafia tam z powodu niewydolności krążenia, zawałów serca,choroby niedokrwiennej serca czy  nadciśnienia  tętniczego.

– Choroby układu krążenia  dopadają nas coraz częściej. Zła dieta i stresujący tryb życia sprawiają, że pacjentów z problemami  kardiologicznymi może być z roku na rok coraz więcej.Na razie mamy tam  cztery  specjalnie łóżka przygotowane dla takich osób. To tzw. łóżka intensywnego nadzoru kardiologicznego.  Oddział jest nowocześnie wyposażony. Posiada własną aparaturę diagnostyczną – elektrokardiografy, echokardiografy, ultrasonograf, zestawy do badania EKG i ciśnienia tętniczego metodą Holtera, zestawy do wykonywania prób wysiłkowych.Zastanawiamy się też, jak jeszcze wesprzeć pracę oddziału wewnętrznego w naszym szpitalu. Powód- to tam trafia najwięcej pacjentów i to z różnymi schorzeniami. Nie tylko kardiologicznymi. – tłumaczy prezes placówki Leszek Mazurek.

 

Oddział wewnętrzny zajmuje się nie tylko leczeniem pacjentów z problemami  układu krążenia. Nie brakuje też osób, które szukają tam pomocy w chorobach neurologicznych. A tych jest w skali roku ponad 700. To najczęściej udary,porażenia nerwów obwodowych,miażdżyca czy guzy mózgu.

 
W  sezonie zimowym średnio 300 pacjentów trafia na oddział  z powodu chorób układu oddechowego. Około 1000 osób ma problemy z chorobami gastrycznymi, chorobami nerek, trzustką, wątrobą, niedokrwistością i nowotworami. W  zależności od stopnia zaawansowania danej choroby pacjenci są albo leczeni na miejscu, albo kierowani do specjalistycznych placówek.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button