Punkt informacyjny / Rejestracja
62 33 22 183 62 33 22 161
Badania tomograficzne zabezpieczone
21.01.2019

Pacjenci, którzy mają skierowania na badania tomografem komputerowym w jarocińskim szpitalu do czasu zainstalowania nowego urządzenia będą mieli je wykonywane w pleszewskim szpitalu. Nowy tomograf pojawi się w pracowni TK jeszcze w tym miesiącu.

Zainstalowanie nowego aparatu wymaga wykonania adaptacji pomieszczenia, w którym będzie stał. Zostało ono już  przebudowane i powiększone.

Na potrzeby nowego tomografu założono też nową instalację elektryczną, trzeba było również  zdemontować stare urządzenie. Będzie ono zutylizowane, a zajmie się tym firma dzierżawiąca nowy aparat. Zabezpieczyliśmy też szpitalnych pacjentów, którzy  muszą mieć  badania tomograficzne. Te  do czasu zainstalowania nowego urządzenia są robione w pleszewskim szpitalu.– wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

A jeszcze w styczniu pacjenci będą mogli korzystać z  64-rzędowego tomografu Brilliance firmy Philips. Jak zapewnia producent- jest zbudowany w oparciu o unikalną technologię Essence, która dzięki wyjątkowej budowie lampy rentgenowskiej, detektora  oraz zaawansowanym metodom rekonstrukcji obrazów poszerza możliwości kliniczne urządzenia. Jest ono przeznaczone do wykonywania najbardziej zaawansowanych badań diagnostycznych metodą wielowarstwowej tomografii komputerowej. Zapewnia też najwyższą wydajność obrazowania w badaniach naczyń mózgu, naczyń wieńcowych i płuc, a także w medycynie ratunkowej.

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button