Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Zakaz odwiedzin do odwołania
19.02.2019

Zimowo-wiosenna aura okazała się jedną z przyczyn rozprzestrzeniania się grypy, dlatego jarociński szpital ogłosił zakaz odwiedzin. Ten obowiązuje aż do odwołania. A wszystko w trosce o dobro hospitalizowanych pacjentów.

Tylko przez pierwszy tydzień lutego w Polsce na grypę zachorowało blisko 240 tys. osób, a w Wielkopolsce ponad 28 tys. Takie dane przedstawił Państwowy Zakład Higieny, który monitoruje sytuację. Wiele wskazuje jednak na to, że do marca  zachorowań będzie znacznie więcej. W ubiegłym roku, właśnie w marcu  grypa zaatakowała  ponad milion Polaków.

– Grypa bywa bardzo niebezpieczna i zdarza się, że dla niektórych kończy się bardzo poważnymi powikłaniami lub nawet śmiercią. Dlatego też apeluję o przestrzeganie zakazu i nieodwiedzania pacjentów w szpitalu. W wyjątkowych sytuacjach, kiedy konieczne jest dostarczenie niezbędnych przedmiotów  codziennego użytku- pomoże w tym szpitalny personel. – tłumaczy Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Grypa atakuje niespodziewanie i natychmiast nokautuje chorego. Najlepszą sposobem na zapobieganie zakażeniu jest  przestrzeganie zasad higieny. Częste mycie rąk i unikanie kontaktu z chorymi oraz odpowiednie  odżywianie, aby choroba nie zaatakowała osłabionego organizmu. Niedoleczona grypa może skończyć się zapaleniem płuc, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie opon czy nawet śmierć.

Call Now Button