Wojewoda dał pieniądze na nową karetkę
10.08.2018

Wojewoda Wielkopolski przyznał szpitalowi w Jarocinie 300 tys. złotych na zakup nowej karetki. To ogromne wsparcie  finansowe dla szpitala, który chce wymienić stary ambulans na nowocześniejszy. Wniosek o dofinansowanie  złożył prezes placówki Leszek Mazurek.

Pieniądze, które przyznał szpitalowi wojewoda Wielkopolski  Zbigniew Hoffmann zostaną przeznaczone na zakup karetki typu „S”. Ambulans oznaczony tą literą to karetka  reanimacyjna z kierowcą. Jest używana w stanach zagrożenia życia, a w skład  załogi musi wchodzić lekarz mający określoną specjalizację oraz ratownik medyczny lub  pielęgniarka.

Bardzo się cieszę, że wniosek został rozpatrzony przez Pana wojewodę pozytywnie i należą mu się ogromne podziękowania. Przy okazji chciałbym też podziękować Pani wicewojewodzie Marlenie Maląg, która również bardzo nas wspierała w staraniach o dofinansowanie. Nowa karetka jest szpitalowi bardzo potrzebna, bo stara już swoje odsłużyła. Czas więc zakupić nowy ambulans, który będzie służył ponad siedemdziesięciu tysiącom mieszkańców powiatu jarocińskiego. – podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Zakup nowej, specjalistycznej karetki to wydatek rzędu nawet 500 tys. złotych.

Znaczna część tej kwoty już została pozyskana. 75 tys. złotych na ten cel przeznaczy  powiat jarociński. Liczymy też, że swoją cegiełkę dołożą inne samorządy z naszych gmin, które  szpital obsługuje. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Obecnie jarociński szpital ma na stanie dwie karetki typu „S”. Po zakupie nowej stara zostanie wycofana z użytku.