UWAGA! Zaproszenia na „Białą niedzielę”
30.05.2018

Od 7 czerwca od godziny 15.00 aż do wyczerpania  będzie można odbierać zaproszenia na bezpłatne badania profilaktyczne w Punkcie Informacyjno-Rejestracyjnym w konsoli szpitala., które zostaną przeprowadzone  10 czerwca w jarocińskim szpitalu. A wszystko w ramach „Białej niedzieli”, która odbędzie się już  po raz trzeci.

Tym razem placówka zaplanowała dla mieszkańców powiatu jarocińskiego konsultacje z zakresu chorób onkologicznych, które poprowadzi lek. Bartłomiej Roszak. Do dyspozycji  pacjentów będzie również dr  n. med. Jerzy Skrobisz, chirurg-endokrynolog, który wspólnie z lekarzami z jarocińskiego szpitala  przeprowadza  w placówce operacje tarczycy. Tym razem jednak będzie udzielał porad.

Tradycyjnie już pacjenci będą mogli skorzystać z usług naszego laboratorium, gdzie zostaną poddani badaniom cukru, TSH czy będą mogli sprawdzić poziom cholesterolu. „Biała niedziela” jest więc doskonałą okazją, aby zadbać o swoje zdrowie, bo często wszystkim brakuje czasu na wizyty u lekarza. – uważa Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Z pacjentkami spotka się również dr n. med. Włodzimierz Budzyński, ginekolog-położnik, który przeprowadzi badania  w ramach profilaktyki raka szyjki macicy.

10 czerwca będzie można również przeprowadzić  badanie EKG z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi, wagi ciała oraz  skonsultować się z  prof. Jackiem Piątkiem, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Natomiast osoby, które mają problemy z nadwagą lub zaburzenia odżywiania będą mogli zasięgnąć porad dietetyka.  – dodaje Wanda Olesińska, Wanda Olesińska, kierownika ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

Badania w ramach „Białej niedzieli” ruszają 10 czerwca od godziny 10.00 i potrwają do godziny 14.00.