„Biała Niedziela” w Szpitalu w Jarocinie
14.06.2017

Szpital w Jarocinie wraz ze Starostwem Powiatowym w dniu 25 czerwca 2017 r. organizują „Białą niedzielę”. Akcja skierowana jest do mieszkańców powiatu jarocińskiego, którzy chcieliby skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Te będą przeprowadzone na terenie placówki.

Wszystkie badania zaplanowane w ramach „Białej niedzieli” odbędą się na terenie szpitala i ruszą o godzinie 10.00 a zakończą się o 14.00. Z kolei zaproszenia na badania będą wydawane dniu 21 czerwca 2017 w godzinach od 10.00 do 15.00 w Punkcie Informacyjno-Rejestracyjnym w konsoli szpitala.

– Przygotowaliśmy dla naszych mieszkańców badania laboratoryjne ( MO, p/cukru, TSH, p/cholesterolu ), badania EKG wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego krwi i wagi ciała oraz konsultacje z prof. Jackiem Piątkiem, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych. Panie będą miały okazję do zrobienia badania cytologicznego, diagnozującego raka szyjki macicy. A wykona je dr n.med. Włodzimierz Budzyński. – wylicza Wanda Olesińska, kierownik ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

Chętni będą też mogli skorzystać z porad dietetyka, który wyjasni jak prawidłowo się odżywiać, by zgubić zbędne kilogramy i przede wszystkim jak dzięki zdrowej diecie zminimalizować ryzyko chorób cywilizacyjnych.

– Swoją cegiełkę do „Białej niedzieli” dorzucił również Powiat Jarociński, który sfinansuje całą akcję. Zależy nam na tym, aby nasi mieszkańcy mieli szansę na skorzystanie z bezpłatnych badań. Każdy z nas cierpi na brak czasu, więc taka akcja, gdzie wiele badań można zrobić w jednym czasie i w jednym miejscu jest bardzo potrzebna. – dodaje Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

W „Białej niedzieli ” weźmie też udział Państwowa Inspekcja Sanitarno – Epidemiologiczna z Jarocina, która wesprze akcję w zakresie profilaktyki zakażeń HIV/AIDS oraz uzależnień od tytoniu, alkoholu i innych środków psychoaktywnych.

– To pierwsza od wielu lata taka akcja profilaktyczna dla mieszkańców organizowana przez nasz szpital. Mamy nadzieję, że dzięki tym badaniom pomożemy naszym mieszkańcom w dbaniu o ich zdrowie. Wiadomo bowiem powszechnie, że zawsze lepiej jest zapobiegać, niż leczyć . I jeśli „Biała niedziela” spotka się z zainteresowaniem – zapewne będziemy ją cyklicznie powtarzać. – podkreśla Leszek Mazurek, prezes jarocińskiego szpitala.

Dodatkową atrakcją dla mieszkańców będzie karetka Pogotowia Ratunkowego. Każdy, kto będzie chciał- będzie mógł zobaczyć, jak jest wyposażona.

Poniżej miejsca, w których będzie można wykonać bezpłatne badania w Szpitalu w Jarocinie:

• badania laboratoryjne: morfologia, poziom cukru, TSH, poziom cholesterolu będą wykonywane w budynku F na parterze, pokój 01 punkt pobrań materiału do badań
  • badanie EKG + pomiar ciśnienia tętniczego krwi, wagi ciała wraz z konsultacją prof. Jacka Piątka, który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo – naczyniowych w budynku F, na I piętrze, w Sali konferencyjnej pokój nr 12
  • cytologię w ramach profilaktyki raka szyjki macicy wykona dr n. med. Włodzimierz Budzyński w Poradniach Specjalistycznych, budynek E, wejście 3
  • porady dietetyka z zakresu prawidłowej diety również będą udzielane w Poradniach Specjalistycznych, budynek E, wejście 3