Punkt rejestracyjno - informacyjny
62 33 22 183
Sezon grypy i przeziębień
16.10.2017

Odwiedzanie osób chorych w jarocińskim szpitalu jest mile widziane, jednak warto pamiętać, że i odwiedziny mają swój regulamin, którego należy przestrzegać. Chodzi o to, aby nie być uciążliwym dla pozostałych pacjentów oraz nie utrudniać pracy personelowi, który musi wykonywać swoje obowiązki.

 

Odwiedziny pacjentów w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie odbywają się od poniedziałku do piątku od godz. 13:00 do 19:00 oraz w soboty , niedziele i święta od godz. 11:00 do 19:00. Wizyty w oddziale Dziecięcym , Anestezjologii i Intensywnej Terapii z uwagi na ich specyfikę i konieczność zachowania odpowiednich warunków epidemiologicznych i organizacyjnych odbywają się na zasadach określonych w regulaminach wewnętrznych Oddziałów. W sytuacjach uzasadnionych względami sanitarno-epidemiologicznymi , organizacyjnymi lub wynikającymi ze stanu zdrowia innych pacjentów przebywających w salach chorych- odwiedziny mogą zostać ograniczone lub wstrzymane na wniosek kierownika oddziału . Zgodę na to musi jednak wyrazić Kierownik Medyczny placówki.

Trafiają do nas pacjenci z różnymi schorzeniami. Wiele osób wymaga spokoju i ze względu na stan zdrowia – czasami też konieczne jest ograniczanie kontaktu z osobami z zewnątrz. Najczęściej są to pacjenci osłabieni, dla których każda infekcja może się źle skończyć. Za chwilę będziemy mieli  sezon grypy i przeziębień, dlatego już teraz prosiłbym o to, aby osoby które mają  tego rodzaju infekcje zrezygnowały z odwiedzin u naszych pacjentów do momentu swojego wyzdrowienia. Czasami nawet zwykły katar może hospitalizowanym przysporzyć wielu problemów.  – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.  

Przypominamy-cisza nocna w szpitalu obowiązuje od godziny 22.00 do 6.00. Do jednego pacjenta w odwiedziny mogą przyjść równocześnie dwie  osoby, w tym dzieci. Dzieci do 14 roku życia mogą odwiedzać pacjentów tylko w towarzystwie osoby dorosłej. Nie zaleca się odwiedzin z dziećmi do pierwszego  roku życia.

Zakaz wstępu na sale chorych mają osoby będące m.in. pod wpływem alkoholu, narkotyków, wykazujących objawy infekcji wirusowej czy dotkniętych chorobą zakaźną.

Call Now Button