Są pieniądze na kolejne szkolenia dla personelu
5.04.2019

Jarociński szpital pozyskał  pieniądze  z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kolejne kursy  dla personelu. Tym razem na zdobycie nowych kwalifikacji może liczyć ponad 60 pielęgniarek i położnych. Część  kursów  jest  obowiązkowa  i wymagają tego min. ministerialne przepisy. Część szkoleń nie jest obligatoryjna, jednak okazuje się bardzo przydatna w leczeniu pacjentów. Dlatego też chętnych nie brakuje.

W marcu ruszył kurs specjalistyczny „wykonanie i interpretacja zapisu EKG” dla pielęgniarek i położnych. To kontynuacja szkoleń, bo do tej pory w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy kwalifikacje w tym zakresie  zdobyło już blisko 50 osób.

Pieniądze, które pozyskaliśmy z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, którym dysponuje Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie mają konkretne przeznaczenie. Zostanie sfinansowany za nie m.in. kurs resuscytacji krążeniowo-odechowej dla dorosłych i noworodków, obsługi portu donaczyniowego,  konikopunkcji i odbaczania odmy płucnej, kurs specjalistyczny dializoterapii czy kurs specjalistyczny edukator w cukrzycy. – wylicza Wanda Olesińska, dyrektor ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego.

W ramach KFS placówka otrzymała 32 tys. złotych. To 80% kwoty, za którą będzie można przeprowadzić szkolenia. Pozostałe 20% w ramach własnego  udziału dołoży szpital.