Pomoc uczniów z jarocińskiej „Dwójki”
4.06.2018

„Biała niedziela” czyli akcja bezpłatnych badań profilaktycznych dla mieszkańców powiatu  w jarocińskim szpitalu odbędzie się już za kilka dni, bo 10 czerwca. Oprócz konsultacji ze specjalistami na wszystkich pacjentów, którzy pojawią się tego dnia  z zaproszeniami – będzie czekała młodzież z jarocińskiej „Dwójki”.

To uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego  z przysposobieniem ratownictwo medyczne oraz Liceum Ogólnokształcącego z przysposobieniem wojskowym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, którzy będą pomagali przy akcji.

Ich zadaniem będzie informowanie, kierowanie i doprowadzanie pacjentów do gabinetów, w których przyjmują lekarze-specjaliści. Szpital jest duży, nie każdy bywa w nim regularnie więc ma prawo nie wiedzieć, gdzie znajdują się konkretne punkty badan. Chcemy  więc wszystkim zaoszczędzić niepotrzebnego stresu i straty czasu na poszukiwania.- wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Młodzież  z jarocińskiej „Dwójki”  w  „Białej niedzieli” bierze udział już po raz kolejny. A  wszystko to dzięki uprzejmości dyrektora szkoły Witolda Bierły. Dla  przyszłych ratowników medycznych i żołnierzy to też szansa na zdobycie nowych doświadczeń oraz poznanie pracy szpitala od wewnątrz.

Przypomnijmy – badania ruszają  o godzinie 10 i potrwają do 14.00.