NOWA KAPLICA W JAROCIŃSKIM SZPITALU
22.05.2019

W dniu dzisiejszym odbyła się msza inauguracyjna w związku z przeniesieniem Kaplicy Szpitalnej p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczył kapelan szpitalny ks. kan. Rafał Sobieraj. Data dzisiejszego otwarcia jest nieprzypadkowa- właśnie w dniu dzisiejszym w Kościele Katolickim wspominana jest Święta Rita, patronka rannych i chorych.
We Mszy oprócz Pacjentów jarocińskiego Szpitala uczestniczyli: Prezes Szpitala pan Henryk Szymczak; przedstawiciele Samorządu Powiatowego – Starościna jarocińska pani Lidia Czechak, Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego pan Jan Szczerbań wraz z Radnymi Powiatu Jarocińskiego; były prezes pan Leszek Mazurek; przewodniczący Okręgowej Rady Pielęgniarek pan Marek Przybył oraz personel jarocińskiego szpitala.
W trakcie mszy przekazany został obraz błogosławionej Hanny Chrzanowskiej- polskiej pielęgniarki, działaczki charytatywnej, pisarki, pedagoga, instruktorki i prekursorki pielęgniarstwa rodzinnego, domowego i parafialnego. Obraz ufundowany został przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych w Kaliszu.

Nowa Kaplica, która mieści się na I poziomie, dostępna jest dla Pacjentów przebywających na oddziałach całą dobę, natomiast Msze św. odprawiane będą w soboty o godzinie 19:30 oraz niedzielę i święta o godzinie 6:00.
Kaplica została wybudowana w ramach realizacji zadania „Rozbudowa i nadbudowa szpitala etap II”.