Nowa ginekologia jeszcze w tym roku
23.08.2018

Ginekologia i położnictwo to oddziały w jarocińskim szpitalu, na których nie brakuje pacjentek. Trafiają tam zarówno  przyszłe mamy, jak i kobiety, które potrzebują specjalistycznej pomocy. Po przebudowie placówki warunki na oddziale zmienią się radykalnie, oczywiście z korzyścią dla osób hospitalizowanych.

Rozbudowa i przebudowa szpitala zakłada wiele istotnych zmian w funkcjonowaniu placówki, a jej celem jest przede wszystkim poprawa warunków dla pacjentów i personelu. W przypadku zmian na oddziale  Położniczo-Ginekologicznym będą one bardzo istotne.

Sale chorych przeznaczone będą dla maksimum trzech pacjentek na ginekologii oraz maksimum  dwóch na położnictwie. Powstaną  odrębne sanitariaty, łazienki  z prysznicami. Również  infrastruktura pomocnicza na oddziałach , gabinety zabiegowe , pomieszczenia porządkowe , a także wykonane zostaną niezbędne łazienki dla niepełnosprawnych. Te zmiany pozwolą na kontynuowanie działalności zgodnie z wymaganiami stawianymi przez instytucje kontrolujące i finansujące szpital. – wylicza Leszek Mazurek,  prezes szpitala.

Przebudowa i nadbudowa umożliwi kontynuowanie działalności leczniczej na wymienionych oddziałach , a ponadto otworzy drogę do dalszego etapu przebudowy tym razem głównego budynku szpitala. Ta jest również niezbędna i   zakłada  dostosowanie do ministerialnych zarządzeń  oddziału  wewnętrznego i  dziecięcego  oraz utworzenie poradni lekarza rodzinnego.