Kolejna „Biała niedziela” przed nami
25.05.2018

Wielkimi krokami  w jarocińskim szpitalu zbliża się „Biała niedziela”. To akcja, podczas której mieszkańcy powiatu jarocińskiego będą mogli wykonać w lecznicy  bezpłatne badania profilaktyczne. Została zaplanowana na 10 czerwca i odbędzie się już po raz trzeci.

Data  trzeciej „Białej niedzieli” już została ustalona. Aktualnie trwają  jeszcze uzgodnienia co do niektórych badań, jakie miałyby być jeszcze  przeprowadzone w tym dniu.

Podobnie jak podczas poprzednich niedzielnych  badań- zaplanowano konsultacje chirurgiczne, badania ginekologiczne i laboratoryjne (będzie można zbadać m.in. poziom cholesterolu czy TSH). Chętni będą też mogli skorzystać z badań internisty i kardiologa. – wylicza Wanda Olesińska, kierownika ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

Współorganizatorem poprzednich „Białych Niedziel” był Powiat Jarociński, który dofinansował badania z własnego budżetu. A te okazały się dużym sukcesem, bo w sumie w obu akcjach z  bezpłatnych konsultacji lekarskich skorzystało  blisko 300 osób.

–Podczas tej akcji chcielibyśmy jeszcze zorganizować konsultacje z endokrynologiem. Trwają właśnie rozmowy z lekarzem. Mamy świadomość, że brakuje dostępu do takich specjalistów i wiele osób chętnie być skorzystało z okazji . Na pewno będzie można  skonsultować się z dietetykiem  i wiemy, że zainteresowanie będzie duże, co pokazały poprzednie  białe niedziele.- dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Wszystkie badania zaplanowane w ramach „Białej niedzieli” odbędą się na terenie szpitala i ruszą o godzinie 10.00 a zakończą się o 14.00. Z kolei zaproszenia na badania będą wydawane na tydzień przed akcją od godziny 15.00 aż do wyczerpania w Punkcie Informacyjno-Rejestracyjnym w konsoli szpitala.