Kolejna „Biała niedziela” już 7 października
21.09.2018

Szpital Powiatowy Jarocinie już po raz czwarty organizuje bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego.To efekt dużego zainteresowania pacjentów, którzy podczas poprzednich trzech  „Białych niedziel” chętnie korzystali z porad lekarzy. Tym razem akcja  odbędzie się 7 października.

Obecnie trwają jeszcze ostateczne ustalenia co do wykonywania  określonych badań, ale już wiadomo, że na pewno pacjenci będą mogli  skorzystać z badań laboratoryjnych.

Część badań już na stałe wpisała się w harmonogram „Białej niedzieli”. Mam tu na myśli badania laboratoryjne, które pozwolą ustalić m.in. poziom cholesterolu czy TSH. Będzie też możliwość konsultacji z ginekologiem- położnikiem.- wylicza Wanda Olesińska, kierownika ds. pielęgniarek i średniego personelu medycznego w Szpitalu w Jarocinie.

Ale możliwość bezpłatnych badań nie ogranicza się tylko do tego. Po raz pierwszy podczas „Białej niedzieli” pacjenci będą mogli skorzystać z konsultacji z lekarzem radiologiem.

Będzie też można wykonać przesiewowe badania USG oraz odbyć konsultacje z lekarzem diabetologiem. Przy okazji przypominam, że od września tego roku punkt konsultacyjny dla diabetyków został już przekształcony w poradnię. Ponadto pacjenci będą mogli też skonsultować się z internistą i kardiologiem. Chcielibyśmy też umożliwić naszym pacjentom wizytę u chirurga- onkologa, ale w tej kwestii trwają jeszcze rozmowy. – dodaje Leszek Mazurek, prezes szpitala.

„Białe niedziele” są organizowane przez jarocińską lecznicę od ubiegłego roku. Do tej pory z bezpłatnych badań skorzystało już blisko pół tysiąca mieszkańców powiatu.

Takie akcje są bez wątpienia bardzo potrzebne i robimy wszystko, aby stały się one stałym elementem działalności szpitala powiatowego. Za największy sukces możemy uznać to, że badania profilaktyczne wielu osobom uratowały życie. To właśnie podczas „Białych niedziel” dowiedziały się, że cierpią na poważne choroby i zostały przekazane specjalistom.- podkreśla Stanisław Martuzalski, członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego.

Przypomnijmy- „Biała niedziela ” odbędzie się 7 października w Szpitalu Powiatowym w Jarocinie w godzinach od 10.00 do 13.00, z kolei pracownia RTG, w której będzie można poddać się badaniom będzie przyjmowała
pacjentów od 8.00 do 11.00.

Zaproszenia uprawniające do skorzystania z badań będą wydawane w od czwartku 4 października w godzinach od 15.00 do 18.00, aż do ich wyczerpania.