Kontrakt na Poradnię Diabetologiczną podpisany
9.01.2019

Dobra wiadomość dla osób korzystających z Poradni dla Diabetyków w jarocińskim szpitalu. W  roku 2019 będzie nadal funkcjonowała i przyjmowała pacjentów. Placówka podpisała umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i nie zabraknie pieniędzy na badania.

Z poradni diabetologicznej, która została uruchomiona najpierw jako punkt konsultacyjny  w lipcu 2017 roku- przez półtora roku skorzystało już blisko 5000 pacjentów. To mieszkańcy powiatu jarocińskiego, którzy często już byli chorzy na cukrzycę i musieli korzystać z poradni w innych miastach. Po uruchomieniu jej w jarocińskim szpitalu przenieśli się pod opiekę dr Hanny Byks.

– Uważam, że pomysł z poradnią diabetologiczną był strzałem w dziesiątkę. Dzisiejsze dane pokazują, że była ona  bardzo potrzebna. Leczy się w niej bardzo dużo osób, które nie muszą już  szukać pomocy w sąsiednich powiatach. Podpisaliśmy kontrakt z NFZ na jej działanie i jesteśmy spokojni o jej dalsze losy. Wcześniej punkt był finansowany z budżetu powiatu jarocińskiego, a od września 2018 roku- już przez fundusz. To duże odciążenie dla szpitala, ale i też pewność, że pacjenci nie zostaną bez opieki. – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes szpitala.

80% pacjentów korzystających   z punktu konsultacyjnego dla diabetyków wiedziało, że choruje na cukrzycę. Pozostałe osoby przychodziły po poradę, bo podejrzewały u siebie tę chorobę, lub dowiedziały się o niej przypadkowo.