Punkt informacyjny
62 33 22 183
Endoskopia też na nowym
27.10.2017

Mamy kolejną, dobrą wiadomość dla pacjentów jarocińskiego szpitala. Za kilkanaście miesięcy   również pracownia badań endoskopowych zmieni swoją lokalizację. Obecnie znajduje się na tzw. niskim parterze  w głównym budynku szpitala, ale po rozbudowie placówki zostanie przeniesiona  na parter  w nadbudowanym obiekcie. 

 

A co będą oznaczały te  zmiany dla pacjentów? Na pewno większy komfort podczas wykonywanych badań, ponieważ nowa pracownia będzie składała się z dwóch gabinetów do wykonywania endoskopii i  gabinetu lekarskiego w którym pacjent będzie miał konsultacje przed głównymzabiegiem.

– Będzie też sala wybudzeń i przygotowań, pomieszczenie mycia i dezynfekcji. Nie zabraknie też rejestracji, poczekalni, pomieszczenia socjalnego i toalety dla personelu oraz  toalet dla pacjentów i pomieszczenia porządkowego. Oczywiście po uruchomieniu pracowni zostaną wdrożone szczegółowe procedury postępowania dotyczące dezynfekcji sprzętu, które nasz szpital rzecz jasna posiada. Reasumując- warunki w pracowni endoskopowej poprawią się diametralnie, a to bardzo ważne. Badania, które są tam przeprowadzane nie należą bowiem do najprzyjemniejszych, dlatego też konieczne jest stworzenie komfortowych warunków dla pacjentów.  – wyjaśnia Leszek Mazurek, prezes placówki.

Pracownia Endoskopii Przewodu Pokarmowego wykonuje badania w  zakresie endoskopii przewodu pokarmowego pacjentom hospitalizowanym jak i również  ambulatoryjnym. Zakres usług obejmuje pełny pakiet zabiegów endoskopowych z gastroenterologii począwszy od gastroskopii diagnostycznej wraz z pobraniem testów i materiału do badań histopatologicznych na innych procedurach w obrębie górnego odcinka przewodu pokarmowego skończywszy. Mowa o  tamowaniu krwawień z przewodu pokarmowego, endoskopowe leczenie żylaków przełyku, zmian naczyniowych, usuwanie polipów i innych guzów przewodu pokarmowego, endoskopowym protezowaniu dróg żółciowych czy  usuwaniu złogów dróg żółciowych w znieczuleniu ogólnym.

W zakresie dolnego odcinka przewodu pokarmowego wykonywany jest komplet  zabiegów kolonoskopowych, w tym  kolonoskopia diagnostyczna, zabiegi polipectomii, tamowanie krwawień i usuwanie zmian naczyniowych.

Dodatkowo każdy, kto nie ma skierowania od specjalisty może skorzystać z odpłatnych badań przeprowadzonych w pracowni.

 

Termin badania pacjent ustala telefonicznie z pielęgniarką endoskopową dzwoniąc

 pod nr tel. 62 33 22 142

 

GASTROSKOPIA

 Uzgadniając termin badania do gastroskopii, pielęgniarka zbiera podstawowy wywiad przez telefon i informuje pacjenta o przygotowaniu do badania, określa datę i godzinę badania.

W dniu badania ( bezpośrednia przed badaniem ) pacjent otrzymuje pisemną informację o badaniu i podpisuje zgodę na badania.

KOLONOSKOPIA

Pacjent do kolonoskopii po uzgodnieniu terminu otrzymuje informacje o konieczności zgłoszenia się do pracowni w terminie co najmniej 10 dni przed badaniem celem rozmowy z lekarzem wykonującym badanie, który przeprowadzi wywiad i określi sposób przygotowania do badania.

Po kolonoskopii w znieczuleniu ogólnym, pacjent przebywa w sali wybudzeń w obszarze Pracowni Endoskopowej przez okres 3-6 godz.

Po badaniu w znieczuleniu ogólnym konieczne jest odebranie pacjenta przez osobę towarzyszącą. Obowiązuje pacjenta zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w dniu badania.

 

 

Pasek narzędzi dostępności

Call Now Button