„Biała Niedziela” – przyjdź i zbadaj się!
19.09.2017

Już w najbliższą niedzielę 24 września w godzinach od 10.00 do 14.00  odbędą się kolejne bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do mieszkańców powiatu jarocińskiego. Organizatorem „Białej Niedzieli” jest szpital wraz z  Powiatem Jarocińskim.

Druga „Biała Niedziela” to odpowiedź na duże zainteresowanie mieszkańców poprzednimi badaniami, które odbyły się w czerwcu. Wówczas skorzystało z nich 150 osób. I podobnie jak poprzednim razem, tak i teraz wsparcia finansowego szpitalowi przy organizacji akcji udzielił Powiat.

–  Dzięki temu możliwe będzie wykonanie wielu badań, na zrobienie których mieszkańcy nie mają czasu, a mogą się one  okazać bardzo istotne. Zresztą poprzednia akcja pokazała, że w wielu  przypadkach  osoby korzystające z badań muszą koniecznie skonsultować się ze specjalistą w danej dziedzinie. Możliwe więc, że w ten sposób uratowaliśmy komuś życie, a na pewno zdrowie.- podkreśla Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Bezpłatne badania, które w najbliższą niedzielę  proponuje jarociński szpital zostały  specjalnie wyselekcjonowane pod kątem  najczęstszych problemów zdrowotnych w społeczeństwie. Pozwalają na wczesne wykrycie chorób i wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Przypominamy– chętni będą mogli rejestrować się  na badania w środę w środę 20 września w konsoli w głównym budynku szpitala  od godziny  15.00 do wyczerpania zaproszeń, które uprawniają do udziału w akcji.

W ramach akcji zaproponujemy mieszkańcom przeprowadzenie następujących badań  i konsultacji:

1. Badania laboratoryjne: morfologia, poziom cukru, cholesterol – będą wykonywane
    w budynku F na parterze pokój 01- Punkt pobrań materiału do badań.

1. Badanie EKG + pomiar ciśnienia tętniczego krwi, wagi ciała wraz z konsultacją
    prof. Jacka Piątka który oceni ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych w budynku F, I piętro, pokój nr 12 – Sala konferencyjna.

1. Cytologię w ramach profilaktyki raka szyjki macicy wykona dr n. med. Włodzimierz Budzyński – Budynek E, wejście 3 – Poradnie Specjalistyczne.

1. Konsultacji z zakresu przewlekłej niewydolności żylnej  udzielać będzie
    dr Krzysztof Gruszczyński w budynku E, wejście 3 – Poradnie Specjalistyczne.

1. Porady dietetyczki z zakresu prawidłowej diety dla dzieci i dorosłych będą udzielane
    w Budynku F, piętro I, pokój nr 11- Dział zamówień.

1. Badanie wzroku z zakresu profilaktyki jaskry oraz badanie ciśnienia śródgałkowego wykonywać będzie dr Alina Budzyńska w Budynku F, piętro I, pokój 14 – Sekretariat Prezesa.

1. Badanie KTG (czynność pracy serca płodu) zapis i interpretacja oraz edukację przed porodem dla ciężarnych pacjentek wykonywać będzie położna w Poradniach Specjalistycznych
    w Budynku E, wejście 3 – Poradnie Specjalistyczne.

8.W zakresie profilaktyki HIV/AIDS oraz uzależnień od tytoniu, alkoholu i środków psychoaktywnych wesprze nas Powiatowa Inspekcja Sanitarno – Epidemiologiczna w Jarocinie z którą można się spotkać w Holu Głównym Szpitala.